President’s Honor List

Each semester, students enrolled in a minimum of six credit hours with an SC4 semester GPA of 3.0 or above will be placed on the President’s Honor List.

Summer 2020 President’s Honor List

Algonac — Alexis Semaan.

Allenton — Shelby Husovsky.

Almont — Chelsee Berger, Maria Bussone, Alyssa Soave and Timothy Wolf.

Armada — Kayla Campis and Nicole Sawitzky.

Attica — Miranda Pekala.

Avoca — Samantha Chauvin, Camryn Griffith, Emily Kean, Sarah Koch, Joseph Robinson and Doug Schoenberg.

Berlin Township — Dylan McCarroll.

Birmingham — Olivia Freshwater.

Bloomfield Hills — Roxanne Martin.

Brockway Township — Abigail Westrick.

Brown City — Isabel Woodall.

Burtchville Township — Brooklynn Wilton.

Capac — Kari Bastian, Benjamin Geliske, Dakota Killingbeck, Priscilla King, Terra King and Kathryn Oliver.

Casco Township — Daley Boyd.

China Township — Katie Tyrrell and Kristin Malcolm.

Clay Township — Anya Gerstenberg, Jenna Graham, Ashley Huber and Marianne Karos.

Clifford — Amanda Pratt.

Clyde Township — Jordan Berg, Madison Berg, Melissa Graham, Kelly Peters, Emma Purdy and Mackenzie Witt.

Columbus Township — Kimberly Berman, Alison Billeaudeau, Amber Delor, Kalie Foxwell and Carrie Rush.

Cottrellville Township — Kelly Bonam.

Croswell — Pertrilla Brown, Eden Jenkins, Matthew Kerrigan and Breanna Ngow.

Deckerville — Mitchell Noble.

East China Township — Desaray DeSnyder, Daniel Ferrone, Adrianne Henderson, Elsa McClure, Charles McKay and Kelsey Russell.

Emmett — Angela Heiden and Matthew Wetter.

Fair Haven — Matthew Privaloff.

Fort Gratiot — Zachary Brockway, Bailey Compton, Julia Cope, Dofonso Fernando, Ryan Hunt, Amanda Isaac, Larissa John, Ethan Kane, Taylor Kelley, Hope Knowlton, Jordyn Knowlton, Jon Laffrey, Madison Loviska, Roman Lucido, Michele Niehaus, Clara Scheid, Alexis Shreeve, Jennifer Steinke, Sophia Vani, Ian Wilson and Luke Zeller.

Goodells — Eva Wiegand.

Greenwood Township — Morgan Asselin.

Harbor Beach — Skylar Deer.

Imlay City — Dominique Perreault, Kayla Schocke and Shelby Webb.

Jeddo — Heather Porter and Maxwel Terry.

Kimball Township — Allison Cole, Andrea Dunn, Gale Kicinski, Davon Morris, Garrett Royce, Jenna Russell, Beth Seibert, Brianna Swantek and Paj Yang.

Lexington —Riley Bongard, William Patterson and Naomi Wildey.

Marine City — Hailey Butler, Melanie Carlson, Emily Dart, Thomas Kaminski, Conner Mathews, Jamie Stanislawski and Alyssa Westrick.

Marlette — Rebecca Jar.

Marysville — Mathew-James Alcorn, Sirena Bond, Aric Chojnowski, Eric Decker, Hunter Fite, Karlie Franz, Jacob Gilbert, Gwyneth Glombowski, Kaitlynn Kindsvater, Zane King, Kirsten Kish, Isabella Mills, Ashley Nevarez, Cade Perrin, Angella Rathsack, Adam Tuckey and Hannah Wiegand.

Melvin — Caitlin Houde.

Memphis — Taylor Kreger, Jenna Lesch and Casondra Sumpter.

Miami, Fla. — Ariel Dominguez.

Mussey Township — Sherri Domzalski, Pamela Lerash and Danielle Sawyer.

New Baltimore — Ashley Kraft.

New Haven — Christene Marcum.

North Branch — Katrina Guldi.

Port Huron — Morgan Alexis, Christopher Ballard, Kiera Barnes, Alexander Bird, Alexzandra Carr, Kayla Cartier, Faith Chmielewski, Noel Cosby, April Cox, Lindsey Crane, Elizabeth Dewey, Kaitlyn Douglas, Shylah Drouillard, Rachel Dubs, A.J. Fagan, D. Hope Galarza-Amaro, Porfirio Garcia, Latonya Harmon, Camille Harrison, Katherine Hollingsworth, Morgan James, Desiree Markopoulos, Syrys Molesworth, Remy Reynolds, Niurka Rodriguez, Dawn Silk, Adrienne Slossar, Daniele Soper, Lindsay Thoms, Lily Vella, Kobi Voelker, Stacey Wahl, Haley Werth, Nicholas Wik, Cheyna Williams, Julia Wing and David Wolven.

Port Sanilac — Olivia Espinoza.

Richmond — Regina Long and Isabella Tollis.

Riley Township — Shelby Enders and Emily Wyszczelski.

St. Clair — Avery Aiello, Katelyn Bartholomew, Julianna Cataldo, Maranda Decker, Brenda Domagalski, Julie Felbarth, Andre Fleury, Zacchaeus Gilbert, Joshua Hilton, Allison Kaczperski, Sharon Kalbaugh, Therese Kalbaugh, Leigh Knox, Sumner Malcolm, Morgan Mead, Zachary Nicholson, Robert Pelka, Bailey Sazehn, Jeffrie Seros, Sarah Shell, Jacqueline Sikora, Noah Simone and Brendan Weeks.

Sandusky — Rachael Roff.

Smiths Creek — Ross Hinkley.

Swartz Creek — Kallie Albert.

Toronto, Ont. — Jamal Armstrong.

Troy — Jen Minchella.

Wales Township —Emily Marchand, Alexandra Smith and Jacob Weidner.

Yale — Caleb Bollaert, Jada Janes, Joseph Nunley, Carleigh Randolph, David Regan, Kaycee Reid and Franki Whittaker.